FAQ nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy

Často kladené otázky / česky ČKD, angl. FAQ / – tyto otázky již byly mnohokrát  vysloveny a odpovězeny. Takže krátce k jejich připomenutí:

NE - elektromotor potřebuje pro svůj rozběh 3-5 násobně větší výkon. Dále bude záležet na typu regulace výstupního napětí elektrocentrály – pro točivé stroje třífázové doporučejeme regulaci kompoudní nebo pro  jednofázové stroje regulaci kapacitní. Vhodná  elektrocentrála z naší půjčovny např. Medved GRIZZLI 16040.
NE -  výkon vibračního pěch je malý / odpovídá výkonu nejmenších vibračních desek o hmotnosti do cca 80 kg /– nestačí důkladně zhutnit vrstvu 50cm strusky a také plošný výkon je nízký.  Všeobecně se doporučuje hutnit slabší / menší  vrstvy materiálu. Rozdíl je také při hutnění strusky, kameniva, písku nebo zeminy.  Pro dokonalé zhutnění této vrstvy strusky je z naší nabídky vhodná např. obousměrná vibrační deska Wacker DPU 6555 He nebo vibrační válec Wacker RT 82 SC. Tabulka
ANO -  disponujeme několika typy strojů pro toto řezání.
 1. Vysokofrekvenční stěnová pila Husqvarna WS 220 s napájením 230V nebo 400V.
 2. Motorová rozbrušovací pila  Husqvarna K 650 Cut n Break.
 3. V případě nedostupnosti elektrického napájení máme hydraulický agregát Husqvarna HP 40 a hydraulickou rozbrušovací pilu Husqvarna K 3600 MK II  / včetně kolejnic pro pojezd /

Stěnovou pilu Husqvarna zapůjčíme  pouze s obsluhou nebo tyto práce provedeme.

Veškerá řešení naleznete v zde.
 • Zkontrolujte, zda máte dostatek benzínu a je otevřený palivový kohout.
 • Zkontrolujte, zda je v motoru dostatek motorového oleje, měrka by měla být  ponořená v oleji.
 • Pokud umíte vymontovat zapalovací svíčku, zkontrolujte zda dává jiskru a je suchá. Případně ji vysušte.
 • V případě provedení všech těchto úkonů motor pořád nelze nastartovat, náš servisní personál  je Vám plně k dispozici k vyřešení tohoto problému.
ANO - půjčujeme variabilní systém vrtáků RATIO co do délky a průměru vrtání včetně odpovídajícího vrtacího kladiva SDS Max.   
ANO - jsme autorizované regionální  servisní středisko Husqvarna stavební stroje pro opravy stavebních strojů Husqvarna v záruční i mimozáruční době. V případě potřeby můžeme poskytnout náhradní stroj z našeho portfolia půjčovny.

Ceny za vyřezání otvoru v panelovém domě se pohybuje od 10 000,-Kč bez DPH pro otvor max. 200x90x20cm. Přesnou cenu Vám spočteme po obdržení statického posudku nebo projektu dle Vašich požadavků. Mějte prosím v patrnosti, že každý statik posudek navrhuje v závislosti na místních podmínkách a typu domu a prakticky nejsou 2 stejné realizace. Tuto službu většinou realizujeme tzv. na klíč. V případě SVJ / družstva je vhodné mít souhlas k provedení těchto prací.

Doba realizace je většinou 6-8 pracovních hodin, ale dle rozsahu prací to může být i více.

Tyto práce zásadně provádíme pouze na základě statického výpočtu.


Nevíte si rady?

Napište nám

92692
Přepište kód
 

  Půjčovna a servis nářadí

Půjčovna stavebních strojů v Ostravě Vám nabízí profesionální a spolehlivé stroje renomovaných značek. Servis a prodej ručního elektrického nářadí a stavební mechanizace, prodej náhradních dílů a diamantových nástrojů. Provádíme řezání železobetonu, jádrové vrtání, broušení a frézování betonu.

  Novinky
 • Balíky stavebních strojů
  Výborné ceny za komplety stavebních strojů Husqvarna. ...
 • PF 2021
  Zdravý a veselý rok 2021 Vám přeje team půjčovny, servisu a služeb....
   Kontakty
   STANA spol. s r.o.

Hlučínská 1102/69,
702 00 Ostrava Přívoz

    +420 731 779 049

   
    www.stana.cz
     Kde nás najdete
    Telefonní kontakty
STANA spol. s r.o.